Par SAT Uydu Forumu

Par SAT Uydu Foruma Hoşgeldiniz !

Join the forum, it's quick and easy

Par SAT Uydu Forumu

Par SAT Uydu Foruma Hoşgeldiniz !

Par SAT Uydu Forumu

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Par SAT Uydu Forumu

Par SAT Uydu ForumuHoşgeldiniz :
En son ziyaretiniz : Perş. Ocak 01, 1970
Mesaj Sayınız : 0

Next 2000 Plus Boot Modunda Yazılım Atma

ADMIN
    ADMIN
    Site Sahibi
    Site Sahibi

Teşekkür : 8

Next 2000 Plus Boot Modunda Yazılım Atma Empty Next 2000 Plus Boot Modunda Yazılım Atma

Mesaj tarafından ADMIN Ptsi Kas. 30, 2009 9:47 am

Boot modu kısaca normal yazılım atılamaması durumlarında yapılması gereken cihazı kurtarma prosedürü dür diyebiliriz.Sebebleri yanlış yazılım atma, yazılım atarken elektrik kesintisi ,başka sebeblerden normal yolla yazılım atılamaması vs vs durumlarında cihazını silinmeyen bölümündeki (cihazın sigortası diyebiliriz)yükleyiciye ulaşmak ve yazılım atılması.

Daha teknik açıklamayı yetkililer uygun görülürse yada yanlış yazdıysam düzeltebilirler.

Burada tarif edilen işlemleri yapabilmek için cihazınıza uygun yazılım bilgisayar ve Rs 232 kablo gerekmektedir usb den bu işlem yapılamıyor

Next 2000 Plus Boot Modunda Yazılım Atma Datao1uv

1-Cihazımız kapalı yada fişten çekili iken kanal - yada aşağı tuşa basılı tutarak cihazımızı açıyoruz yada fişi takıyoruz

Next 2000 Plus Boot Modunda Yazılım Atma Yzcustomrr3

[url=ftp://trelektronik.tr.funpic.de/uydu/STB 1.1 Turkce.rar]İndir[/url]

Yükleyiciyi indirerek Com seçimi yapınız ( STBLink 01.06) Next 2000 Plus Boot Modunda Yazılım Atma Comseimihd7

Next 2000 Plus Boot Modunda Yazılım Atma 34735118au8

Next 2000 Plus Boot Modunda Yazılım Atma 01rs5

3-Yazılım yüklemeden Next 2000 Plus Boot Modunda Yazılım Atma Yazlmyklemebm1Boot mode

Next 2000 Plus Boot Modunda Yazılım Atma Bootmodeiz1

Next 2000 Plus Boot Modunda Yazılım Atma 69396600jm1

İndirmiş olduğunuz Cihazınıza uygun yazılımı(önemli bölümünde mevcuttur) gösteriyoruz zipliyse zipten çıkartılmalıdır yoksa görmez

Next 2000 Plus Boot Modunda Yazılım Atma 66606838bx1

Next 2000 Plus Boot Modunda Yazılım Atma 24724301yn3

recever ekranında da END yada OFFyazar

İşlem bitmiştir cihazınızı kapatarak tekrar açınız geçmiş olsun ama hala olmuyorsa
    Aynı cihazdan bularak cihazdan cihaza deneyebilirsiniz

1-Yükleyici ve yüklenecek cihazı rs 232 ile birbirine bağlayınız cihazlar kapalı
    2-Yükleyici cihazın power tuşuna basılı tutarak fişe takın
    3-Yükleyici cihazın ekranında _ _H_ _yazar
    4-Yüklenecek cihazı açınız

Kullanıcı bilgilerini atma

1-Yükleyici ve yüklenecek cihazı rs 232 ile birbirine bağlayınız cihazlar kapalı
    2-Yükleyici cihazın kanal artı p+ tuşuna basılı tutarak fişe takın
    3-Yükleyici cihazın ekranında _ _U_ _yazar
    4-Yüklenecek cihazı açınız

Yinemi olmadı hiç uğraşmayın kafa da yormayınız direk servise müracat ediniz cihazınızı iyi günlerde kullanmak dileğiyle saygılar

SSS

Bilgisayarım ve kablom yok bu işlem nasıl olacak

Bilgisayarsız rs232 kablosuz ve usb den bu işlem yapılamıyor.Bu işlem sadece com girişli yada usb com çevirici ile bilgisayarda olmaktadır.

Bilgisayarımda com çıkışı yok

Bilgisayarınızda com olmalı yoksada com çıkışı veren usb com çeviri kullanmalısınız.

Bilgisayarımda com yok çevirici kullanıyorum ama yapamıyorum
    Resime bakarak com çıkışlarını ayarlayınız.

Kablonun bir ucunu bilgisayara ve diğer ucunu recevere bağladım kanal - bastım resimdeki gibi yaptım ekrana oradaki yazılar gelmiyor hiç yazı yok

Cihazınızı arka anahtardan açınız yada fişe takınız.Cihaz açıldıktan sonra recever ekranında 0030 sonra 001c ve 1 yanıp söner o zaman elinizi tuştan cekiniz.

stblinkten connection error hatası alıyorum

Cihazınızla bilgisayarınız haberleşmiyor com çıkışının ve kablonuzun saglam vede cihaza uygun baglantıda oldugunu kontrol ediniz.Recever rs322 girişinin arızalı olabilir.Com seçimi yapmamış olabilirsiniz comlar uyuşmassa bu hatayı alırsınız.

Herşey normal baglantı var ama ilerleme başlıyor % .. kalıyor yada başlamıyor

Bilgisayarınızda virüs programları vede o anda çalışan programlar yüklemeye engel olabilir o yüzden virüs programını kapatın.Başka çalışan programlar varsa onlarıda kapatınız.

Forum Saati Salı Mayıs 07, 2024 3:26 pm